DMC AST-057A AST-057A070A Touch Screen Glass Repair
group name
ATP/AST Series
model
AST-057A070A
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 5.7 inch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 working
  • Name DMC AST-057A AST-057A070A Touch Screen Glass Repair
Detailed
DMC AST-057A AST-057A070A touch screen size: 5.7 inch, other general size is 3.0'' to 22''. DMC AST-057A AST-057A070A touch panel adopt to panel display device. DMC AST-057A AST-057A070A touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. DMC AST-057A AST-057A070A MMI touch screen current: 5mA~25mA. DMC AST-057A AST-057A070A touch screen monitor linearity error:< 1.5%. DMC AST-057A AST-057A070A touch digitizer glass response speed: < 10ms. DMC AST-057A AST-057A070A Touch screen tablet temperature operating range: -10°C ~ 60°C. DMC AST-057A AST-057A070A HMI touch screen operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
Product Specification:
Size :  5.7 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Personal computer and office.
* MID, Tablet PC, Digital photo frame, Car GPS.
* Portable sport devices, Access control terminals.
* Performance
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Environmental
Relative Humidity Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)