group name
For ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
model
E531684 SCN-A5-FLT19.0-Z03-0H1-R
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Brand ELO
  • Size 19 inch
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model E531684 SCN-A5-FLT19.0-Z03-0H1-R
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
E531684 SCN-A5-FLT19.0-Z03-0H1-R Touch Panel Repair Replacement
Order each part separately is available
E531684 SCN-A5-FLT19.0-Z03-0H1-R Touchscreen Glass
Specifications:
The table below describes the parameters of the E531684 SCN-A5-FLT19.0-Z03-0H1-R Touchscreen Panel.
Part Number: SCN-A5-FLT19.0-Z03-0H1-R
Product Line: Automation Panel 900
Screen Diagonal: 19 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting Position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial Interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C