T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01 Touch Screen Panel
group name
Fujitsu Touch Screen
model
T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Keyword Fujitsu Touch Screen Panel
  • Name T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01 Touch Screen Panel
Detailed
T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01 Touch Screen Panel repair
T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01touch panel size: inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01touch membrane adopt to panel display device. T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C; T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size), T010-1201-T860 T010-1201-T194 T010-1201-X151/01Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Click for Best Price
Product Information:
Size :  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Optical
Light Transmission : 80%(Meet ASTM D1003)
Surface Durability : Meets pencil hardness 3H (per ASTM D3363)
* Electrical
Serial RS-232.
Current : 5mA~25mA
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)