IWS-3015T-011 516A0005D Touch Digital Glass LA 350196 Touchscreen
group name
HMI Touch Screen Panel
model
IWS-3015T-011 516A0005D / LA 350196
Paramtents
  • Shipping 2-4 workdays
  • Warranty 365 Days
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name IWS-3015T-011 516A0005D Touch Digital Glass LA 350
Detailed
IWS-3015T-011 516A0005D Touch Digital Glass LA 350196 Touchscreen repair
23516-000 SCN-AT-FLT18.1-W01-0H1 touch screen display size: inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . F23516-000 SCN-AT-FLT18.1-W01-0H1 touch membrane adopt to panel display device. F23516-000 SCN-AT-FLT18.1-W01-0H1 touch screen light transmission: 80%(Meet ASTM D1003), F23516-000 SCN-AT-FLT18.1-W01-0H1 touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω; 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). F23516-000 SCN-AT-FLT18.1-W01-0H1 HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. F23516-000 SCN-AT-FLT18.1-W01-0H1 touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. F23516-000 SCN-AT-FLT18.1-W01-0H1 HMI touch glass temperature operating range: -10°C ~ 60°C.
Product Feature:
Size : 7 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)