4PP120.1043-31 B&R Touchscreen Overlay Keypad
group name
Power Panel 100/200
model
4PP120.1043-31
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 100 4PP120.1043-31
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Power Panel 100 4PP120.1043-31 Keyboard Membrane Protective Film Touch Screen Glass
Order each part separately is available
Power Panel 100 4PP120.1043-31 Terminal Keypad Protective Film Touch Screen Panel Glass
• Automation PC 510
• Automation PC 511
• Automation PC 620
• Automation PC 810
• Automation PC 820
• Automation PC 910
• Automation PC 2100
• Panel PC 300
• Panel PC 700
• Panel PC 800
• Panel PC 900
• Panel PC 2100
• Power Panel 100/200
• Power Panel 500
• Mobile Panel 40/50
• Mobile Panel 100/200
B&R Automation Device Interface (ADI) 4PP120.1043-31 Development Kit Features:
• One Microsoft Visual Basic module with ADI function declarations
• Header files and import libraries for Microsoft Visual C++
• Help files for Visual Basic and Visual C++
• Sample projects for Visual Basic and Visual C++
• ADI DLL (for application testing if no ADI driver is installed)
Specifications:
Part Number : 4PP120.1043-31
Product Line: Power Panel 100
Screen diagonal: 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Touchscreen/Keypad
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C