DMC TP-3013S2 TP-3467S1 Touch Digitizer Glass Repair
group name
TP Series
model
TP-3013S2 TP-3467S1
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name TP-3013S2 TP-3467S1
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
DMC TP-3013S2 TP-3467S1 Touch Screen Glass. It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
DMC TP-3013S2 TP-3467S1 Touch Screen Glass
TP-3013S2 TP-3467S1 Touch Screen Glass Replacement
TP-3013S2 TP-3467S1 HMI touch glass size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' . TP-3013S2 TP-3467S1 touch digitizer glass adopt to panel display device. TP-3013S2 TP-3467S1 touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. TP-3013S2 TP-3467S1 touch panel display Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size). TP-3013S2 TP-3467S1 touchscreen power supply: USB or RS232. TP-3013S2 TP-3467S1 MMI touch glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. TP-3013S2 TP-3467S1 touchscreen touch times are more than 1 million touches.