GUNZE USA 100-0920/RES-15.0-FG8 Touch Screen Panel
group name
8-Wire Resistive Touch Glasses
model
GUNZE USA 100-0920 RES-15.0-FG8
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 15 inch
  • Warranty 365 Days
  • Brand GUNZE
  • Supply 100-0920/RES-15.0-FG8 Touch Screen Panel
  • Part Number 100-0920 RES-15.0-FG8
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
100-0920/RES-15.0-FG8 GUNZE Analog Resistive 8-Wire HMI Touch Panel Glass Repair
100-0920/RES-15.0-FG8 GUNZE Touch Screen Panel Glass Replacement
VICPAS supplies GUNZE 100-0920/RES-15.0-FG8 touch panel glass with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. We offer Gunze Touch displays in sizes ranging from 5.7” to 22”, all of which can be operated by stylus, finger or gloves. The analog resistive 8-wire 100-0920 RES-15.0-FG8 touch screens provide excellent performance in accuracy, and sensitivity and give reliable operation, making these industrial touch screens a perfect addition to any digital display or collection.
Specifications:
The table below describes the parameters of the 100-0920/RES-15.0-FG8 GUNZE HMI Touch Panel.
Touch Size: 15 inch
Life Time: 10~35 million touches
Operation Temperature: -30℃~+70℃
Storage Temperature: -40℃~+80℃
Transmittance: ≥ 80 ± 5%, light transmission