M2I X TOP Series XTOP15TX-SA Front Overlay Touch Panel
group name
M2I
model
M2I XTOP15TX-SA
Paramtents
  • Brand M2I
  • Size 15 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line M2I X TOP Series
  • Supply XTOP15TX-SA Touch Screen Panel Glass Front Overlay
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number M2I X TOP Series XTOP15TX-SA
Detailed
M2I X TOP Series XTOP15TX-SA Protective Film Touch Screen Glass Replacement
Order each part separately is available
M2I X TOP Series XTOP15TX-SA Front Overlay Touch Screen Film Repair Replacement
Precautions on Install X TOP XTOP15TX-SA Touch Screen Front Overlay
3. The space between back of product and back of control board must be more than 100mm for maintenance and ventilation.
General Precautions
2. Do not use or store in severe vibration environment.
5. Use a cellular phone or walky-talky more than 30cm (11.81 inch)away from XTOP15TX-SA Touch Digitizer Protective Film product.
Specifications:
Ambient Humidity: 85% RH or less
Panel Cut: 355 x 286
Brand: M2I
Display Resolution: 1024 x 768 Pixels
Operation Temperature: 0°C ~ +50°C
Part Number: XTOP15TX-SA
Product Line: M2I X TOP
Screen Size: 15''
Storage Temperature: -10°C ~ +60°C