M2I X TOP Series XTOP15TX-SD HMI Panel Glass Repair
group name
M2I
model
M2I XTOP15TX-SD
Paramtents
  • Brand M2I
  • Size 15 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line M2I X TOP Series
  • Supply XTOP15TX-SD Touch Digitizer
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number M2I X TOP Series XTOP15TX-SD
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
M2I XTOP15TX-SD Touch Membrane Repair. 365 Days Warranty-Fully Tested-Factory Prices-Fast Shipping.
Detailed
M2I X TOP Series XTOP15TX-SD Touch Panel Replacement
M2I X TOP Series XTOP15TX-SD Touch Screen Glass Repair Replacement
Design Precautions
3. The output signal or communication lines of XTOP15TX-SD Touch Digitizer should be separated from the power line or high tension wire. They should be installed 100mm(3.94 Inch) or more from each other.
Wiring Precautions on X TOP XTOP15TX-SD Touch Screen Display
a.Grounding should be the Class 3 grounding. The cable for grounding should be more than 4mm².
Specifications:
The table below describes the parameters of the M2I XTOP15TX-SD Touch Panel HMI Parts.
Part Number: XTOP15TX-SD
Brand: M2I
Display Type: TFT Color
Display Resolution: 1024 x 768 Pixels
Operation Temperature: 0°C ~ +50°C
Ambient Humidity: 85% RH or less
Product Line: M2I X TOP
Panel Cut: 355 x 286
Warranty: 365 Days
Storage Temperature: -10°C ~ +60°C