USP-104-B10 USP-104-C10 USP-104-M10 Touch Screen Panel
group name
Unitronics
model
USP-104-B10 USP-104-C10 USP-104-M10
Paramtents
  • Brand VICPAS
  • Warranty 365 Days
  • Supply USP-104-B10 USP-104-C10 USP-104-M10 Touch Membrane
  • Part Number Unitronics USP-104-B10 USP-104-C10 USP-104-M10
  • Shipping 2-4 workdays
  • Product Line Unitronics UniStream®
  • Display Size 10.4"
Detailed
Unitronics UniStream® USP-104-B10 USP-104-C10 USP-104-M10 Touch Digitizer Repair Replacement
Unitronics UniStream® USP-104-B10 USP-104-C10 USP-104-M10 Touch Screen Repair Replacement
Specifications:
Backlight: White LED
Touchscreen: Resistive analog & Capacitive multi-touch
Display Colors: 65,536 (16-bit)
Part Number: USP-104-B10/C10/M10
Resonse Time: 10mS typical
Brand: VICPAS
Display Type: TFT LCD Display
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C