Vision1040™ V1040-T20B Touch Screen HMI Replacement
group name
Unitronics
model
V1040-T20B
Paramtents
  • Brand VICPAS
  • Warranty 365 Days
  • Supply Vision™ V1040-T20B Touch Panel
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number V1040-T20B
  • Display Size 10.4"
  • Product Line Unitronics Vision1040™
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Vision1040™ V1040-T20B HMI Touch Glass. 365 Days Warranty-Fully Tested-Factory Prices-Fast Shipping.
Detailed
V1040-T20B Unitronics Vision1040™ Touch Digitizer Glass Replacement
V1040-T20B Unitronics Vision1040™ HMI Panel Glass Repair Replacement
Specifications:
Brand: VICPAS
Backlight: White LED
Display Resolution: 800x600 (SVGA)
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 10.4 inch
Display Type: TFT LCD
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C