PA10S-133 PA10T-135-R PA10T-163 PA10T-165 Touch Screen Panel
group name
Other Parker Series
model
PA10S-133 PA10T-135-R PA10T-163 PA10T-165
update time
Thu, 14 May 2026 05:51:42 GMT
Paramtents
  • Model PA10S-133 PA10T-135-R PA10T-163 PA10T-165
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Brand VICPAS
  • Supply Parts HMI Touch Glass
  • Product Line Parker PA PowerStation
  • Display Size 10.4"
Detailed
Parker PA10S-133 PA10T-135-R PA10T-163 PA10T-165 HMI Touch Screen Touch Digitizer Repair
Specifications:
Altitude: -200ft. to 10,000ft.
Resolution: 640 x 480 pixels
Warranty: 1-Year Warranty
Input Freq.: 10kHz max.
Minimum Pulse: 40μs
Supply Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temp.: -20℃~+60℃
Transport Temp.: −20 ... +60 °C
Operation Temp.: 0 ... +50 °C