EPX10S-XALA-1 EPX10S-XTA5-1 HMI Touch Screen Replacement
model
EPX10S-XALA-1 EPX10S-XTA5-1
update time
Thu, 14 May 2026 04:38:40 GMT
  • Warranty 365 Days
  • Supply Touch Panel
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number EPX10S-XALA-1 EPX10S-XTA5-1
  • Display Size 10"
  • Product Line Parker EPX PowerStation
Detailed
EPX10S-XALA-1 EPX10S-XTA5-1 Parker EPX PowerStation Touch Digitizer Glass Repair
Order each part separately is available
EPX10S-XALA-1 EPX10S-XTA5-1 Parker EPX PowerStation HMI Panel Glass Repair Replacement
Specifications:
Brand: VICPAS
Operating Humidity: 5-95% (non-condensing)
Display Resolution: 640x480 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 10 inch
Display Type: Color TFT
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C