PCA-010-3R3-53 PCA-010-3R3-55 Touch Membrane Replacement
group name
Other Parker Series
model
PCA-010-3R3-53 PCA-010-3R3-55
update time
Thu, 14 May 2026 05:51:42 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Brand VICPAS
  • Model PCA-010-3R3-53 PCA-010-3R3-55
  • Supply Parts Parker PCA PowerStation HMI Touch Glass
  • Product Line Parker PCA Industrial PC PowerStation
  • Display Size 10.1"
Detailed
Parker PCA PowerStation PCA-010-3R3-53 PCA-010-3R3-55 HMI Touch Screen Touch Digitizer
Order each part separately is available
Specifications:
Altitude: -200ft. to 10,000ft.
Product Line: Parker PCA PowerStation
Resolution: WXGA (1280x800)
Warranty: 1-Year Warranty
Input Freq.: 10kHz max.
Minimum Pulse: 40μs
Supply Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temp.: -20℃~+60℃
Transport Temp.: −20 ... +60 °C
Operation Temp.: 0 ... +50 °C