PHM-17T-A1A1 PHM-17T-A1A3 HMI Touch Screen Repair
group name
Other Parker Series
model
PHM-17T-A1A1 PHM-17T-A1A3
update time
Thu, 14 May 2026 07:04:30 GMT
Paramtents
  • Brand VICPAS
  • Warranty 365 Days
  • Supply Touch Panel
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number PHM-17T-A1A1 PHM-17T-A1A3
  • Display Size 17"
  • Product Line Parker PHM Flat Panel Industrial Monitors
Detailed
PHM-17T-A1A1 PHM-17T-A1A3 Parker PHM Flat Panel Industrial Monitors Touch Digitizer Glass Repair
Order each part separately is available
Specifications:
Brand: VICPAS
Operating Humidity: 5-95% (non-condensing)
Display Resolution: 1280 x 1024 pixels
Product Line: PHM Flat Panel Industrial Monitors
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 17 inch
Display Type: Color TFT
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C