TOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mm
TOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mmTOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mmTOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mmTOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mmTOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mm
group name
Panasonic Teach Pendant
model
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Brand TOSOKU
  • Model RE21PC25CH16F
  • Supply Photoelectric Coding Switch
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Panasonic G2 Teach Pendant Controller TOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mm.
Detailed
Panasonic G2 Teach Pendant TOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mm
Panasonic G2 Teach Pendant Controller TOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mm replacement
VICPAS is proud to offer the TOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F, featuring a 6.0mm diameter shaft and a length of 16mm, designed to deliver precise and reliable performance in industrial applications. This high-quality coding switch is crafted to ensure accurate positioning and smooth rotational movement, making it an ideal choice for users seeking precision control in machinery and electronic equipment.
Specifications:
The table below describes the parameters of the TOSOKU Photoelectric Coding Switch RE21PC25CH16F Shaft Φ6.0mm L=16mm.
Model Number : RE21PC25CH16F
Product Line: Panasonic G2
Shaft Diameter: 6.0mm
Warranty: 1-Year Warranty
Shaft Length: 16mm
Operating Voltage: Typically 5V DC
Operating Temp. Range: -10°C to +70°C