Touch panel screen for 5PC720.1043-01 touch panel membrane touch sensor glass replacement repair
group name
B&R Panel PC
model
5PC720.1043-01
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Panel PC 700 5PC720.1043-01
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Panel PC 700 5PC720.1043-01 Touch Panel Protective Film Repair
Order each part separately is available
Panel PC 700 5PC720.1043-01 Touchscreen Glass Front Overlay Replacement
Specifications:
Part Number: 5PC720.1043-01
Product Line: Panel PC 700
Screen Diagonal: 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Touch Screen Type: AMT
Panel Overlay: Polyester
Touchscreen Technology: Analog, resistive
Storage Temperature: -30 to 70°C