B&R 5AP1120.1043-000 Touch Screen Monitor
group name
Automation Panel
model
5AP1120.1043-000
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Automation Panel 1000 5AP1120.1043-000
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Automation Panel 1000 5AP1120.1043-000 Overlay Touch Screen Glass Repair Replacement
Order each part separately is available
Automation Panel 1000 5AP1120.1043-000 Front Overlay Touch Screen Panel
• Panel
• Link module
• B&R Key Editor for Windows operating systems
• B&R KCF Editor for Windows operating systems
• Visual Components for Automation Runtime
Specifications:
Part Number : 5AP1120.1043-000
Product Line: Automation Panel 1000
Screen diagonal 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial interface Type: RS232
Storage -20 to 50°C