Fujitsu N010-0554-X268 01-TW Touch Panel Repair
model
N010-0554-X268 01-TW
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 6.4 inch
  • Brand Fujitsu Touch Screen
  • Supply Parts N010-0554-X268 01-TW
Detailed
Fujitsu N010-0554-X268 01-TW HMI Panel Glass Replacement Repair
Fujitsu N010-0554-X268 01-TW Touch Screen Panel Replacement
VICPAS supply Fujitsu N010-0554-X268 01-TW touch panel glass with 365 days warranty and support Urgent Worldwide Shipping. The details below indicate the recommended mounting structure for Fujitsu N010-0554-X268 01-TW panel and enclosure. The enclosure support to fix the Fujitsu N010-0554-X268 01-TW touch panel must be over 1.0mm I width and must be outside the view (Transparent area). Also ensure that the enclosure does not cause miss input by touching the view area.
Specifications:
The table below describes the parameters of the Fujitsu N010-0554-X268 01-TW HMI Touch Membrane.
Touch Size: 6.4 inch
Response time: ≦ 30ms
Storage Humidity: 10% to 90% RH
Operating Humidity: 20% to 85% RH