Fujitsu N010-0554-X268 Touch Screen Panel Replacement
group name
Fujitsu Touch Screen
model
N010-0554-X268
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 6.4 inch
  • Shipping 2-4 workdays
  • Warranty 365 Days
  • Brand Fujitsu Touch Glass
  • Supply Parts N010-0554-X268
Detailed
Fujitsu N010-0554-X268 HMI Panel Glass Replacement Repair
VICPAS supplies Fujitsu N010-0554-X268 touch panel glass with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. The details below indicate the recommended mounting structure for the Fujitsu N010-0554-X268 panel and enclosure. The enclosure support to fix the Fujitsu N010-0554-X268 touch panel must be over 1.0mm I width and outside the view (Transparent area). Also ensure that the enclosure does not cause miss input by touching the view area.
Specifications:
The table below describes the parameters of the Fujitsu N010-0554-X268 HMI Touch Membrane.
Touch Size: 6.4 inch
Warranty: 1-Year Warranty
Number of Touches: Single
Storage Temperature: -20˚C to 70˚C
Operating Temperature: -5˚C to 60˚C
Product Line: Fujitsu Touch Panel
Tail Options: FPC tail
Response time: ≦ 30ms
Storage Humidity: 10% to 90% RH
Operating Humidity: 20% to 85% RH