Proface AGP3600-T1-D24-CA1M AGP3600-T1-D24-D81C Touch Overlay
group name
AGP3000 Series
model
AGP3600-T1-D24-CA1M AGP3600-T1-D24-D81C
update time
Thu, 14 May 2026 16:17:59 GMT
Paramtents
  • Brand Proface
  • Size 12.1 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Proface AGP3000 Series
  • Supply Touch Screen Monitor and Protective Film
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number AGP3600-T1-D24-CA1M AGP3600-T1-D24-D81C
Detailed
Order each part separately is available
Specifications:
Brand: Proface
Backlight: LED Backlit
Product Line: Proface AGP3600
Resolution: 800 x 600 pixels (VGA)
Warranty: 12 Months Warranty
Ambient temperature: 10 to 90% RH
Display Type: TFT color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20 to 60 °C (-4 to 140 °F)
Touch Size: 12.1"