Koyo C-more Micro Panels EA3-T10CL Touchscreen Overlay
group name
C-more Micro Panels
model
EA3-T10CL
Paramtents
  • Brand KOYO
  • Size 10 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Koyo C-more Micro Panels EA3 Series
  • Supply EA3-T10CL Protective Film and Touch Screen Monitor
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
Koyo C-more EA3 Series EA3-T10CL Front Overlay Touch Digitizer Replacement Repair
Order each part separately is available
Koyo C-more EA3 Series EA3-T10CL Protective Film Touch Digitizer Repair Replacement
1. Check that all connections are secure and cables are in good condition.
2. Cycle power to the EA3-T10CL Touch Screen Monitor Front Overlay Micro panel.
3. Reset factory default system settings.
4. Transfer the project again.
Specifications:
Backlight Type: LED
Brand: KOYO
Product Line: Koyo C-more Micro Panels
Resolution: 800 x 600 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Ambient temperature: 10 to 90% RH
Display Type: TFT color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20 to 60 °C (-4 to 140 °F)
Touch Size: 10"