GE Fanuc IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB Front Overlay Touch Membrane
model
IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB
  • Brand GE Fanuc
  • Model IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB
  • Supply Parts Touchscreen Panel Protective Film
  • Display Size 12.1 inches
Detailed
Order each part separately is available
The IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB Protective Film Touch Screen Panel QuickPanel View has an integrated flat-panel display providing either color or monochrome, depending on model. The color model, IC754VxI12CTD, incorporates a backlit, 12.1" diagonal display employing active TFT technology. The monochrome model, IC754VxI10MTD, incorporates a backlit, 10.4" diagonal display employing passive technology.
10”& 12”QuickPanel View/Control
Product Line: GE Fanuc QuickPanel View
Resolution: 800 × 600 pixels
Touchscreen: Resistive
Warranty: 1-Year Warranty
Display Size: 12" (Diagonal)
Display Type: Color-TFT LCD
Front of Panel & Depth: 337 mm x 263 mm x 10 mm