IC754VBL12CTD IC754VGI12CTD IC754VGI12CTD-AA Touch Screen Monitor Protective Film
model
IC754VBL12CTD IC754VGI12CTD IC754VGI12CTD-AA
  • Brand GE Fanuc
  • Model IC754VBL12CTD IC754VGI12CTD IC754VGI12CTD-AA
  • Supply Parts QuickPanel View MMI Touch Screen Front Overlay
  • Display Size 12 inches
Detailed
GE Fanuc IC754VBL12CTD IC754VGI12CTD IC754VGI12CTD-AA Front Overlay Touch Panel HMI
Order each part separately is available
GE Fanuc IC754VBL12CTD IC754VGI12CTD IC754VGI12CTD-AA Touch Screen Panel Protective Film 12" QuickPanel View/Control is an all-in-one microcomputer designed for maximum flexibility. The design, based on an advanced XScale™ microprocessor, brings together a high-resolution touch-screen operator interface with a variety of I/O options. With many standard ports and expansion busses from which to choose, you can connect to most industrial equipment.
Specifications:
Brand: GE Fanuc
Input Voltage: 10.8 to 30.0 VDC
Product Line: GE Fanuc QuickPanel View
Touchscreen: Resistive
Warranty: 1-Year Warranty
Display Element: Color-TFT LCD
Display Size: 12"
Front of Panel & Depth: 337 mm x 263 mm x 10 mm
Panel Cut-Out (W x H x D): 302 mm x 228 mm x 60 mm
Power: Less than 24W