IC754CBF12CTD IC754CKF12CTD IC754VGF12CTD Protective Film Touch Screen Panel
model
IC754CBF12CTD IC754CKF12CTD IC754VGF12CTD
Paramtents
  • Brand GE Fanuc
  • Warranty 365 Days
  • Product Line GE Fanuc QuickPanel View Series
  • Supply GE Fanuc QuickPanel View Touch Panel Front Overlay
  • Part Number IC754CBF12CTD IC754CKF12CTD IC754VGF12CTD
  • Shipping 2-4 workdays
  • Display Size 12 inches
Detailed
GE Fanuc IC754CBF12CTD IC754CKF12CTD IC754VGF12CTD Protective Film Touch Digitizer Glass
Order each part separately is available
VICPAS supplies GE Fanuc QuickPanel View Series IC754CBF12CTD IC754CKF12CTD IC754VGF12CTD Protective Film and Touch Panel with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. The IC754CBF12CTD IC754CKF12CTD IC754VGF12CTD Touch Digitizer Front Overlay QuickPanel View has an integrated flat-panel display providing either color or monochrome, depending on model. The color model, IC754VxI12CTD, incorporates a backlit, 12.1" diagonal display employing active TFT technology. The monochrome model, IC754VxI10MTD, incorporates a backlit, 10.4" diagonal display employing passive technology.
10”& 12”QuickPanel View/Control
Specifications:
Display Size: 12" (Diagonal)
Lifecycle Status: Active
Input Voltage: 10.8 to 30.0 VDC
Product Line: GE Fanuc QuickPanel View
Touchscreen: Resistive
Brand: GE Fanuc
Display Type: Color-TFT LCD
Indicators - LEDs: bi-color (pwr), tri-color (user)
Power: Less than 48W