IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH Protective Film Touch Glass
model
IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH
Paramtents
  • Brand GE Fanuc
  • Warranty 365 Days
  • Product Line GE Fanuc QuickPanel View Series
  • Supply GE Fanuc QuickPanel View Front Overlay Touch Panel
  • Part Number IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH
  • Shipping 2-4 workdays
  • Display Size 15 inches
Detailed
GE Fanuc IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH Touch Digitizer Glass Protective Film
VICPAS supplies GE Fanuc QuickPanel View Series IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH Protective Film and Touch Panel with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. In addition to the primary touch screen interface, the 12" or IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH 15" QuickPanel View supports a variety of communication ports including an expansion bus to allow great flexibility in application. The following diagram shows the physical layout of the QuickPanel View and the locations of ports and connections The bottom LED is green when power is applied and amber if both backlights fail (IC754VxI10MTD has one backlight);1 the top LED is tricolor (green, red, or amber) and programmable.
12” QuickPanel View/Control
Specifications:
Display Size: 15" (Diagonal)
Front of Panel & Depth: 15.70” x 12.73” x 0.40”
Input Voltage: 12 VDC ±20% or 24 VDC ±20%
Product Line: GE Fanuc QuickPanel View
Touchscreen: Resistive
Brand: GE Fanuc
Display Type: 15" Color-TFT
Panel Cut-Out (W x H x D): 14.93” x 12.03” x 2.78”
Power: Less than 60W