IC754CKF15CTD IC754CSF15CTD IC754CSF15CTD-HK Touch Digitizer Glass Front Overlay
model
IC754CKF15CTD IC754CSF15CTD IC754CSF15CTD-HK
Paramtents
  • Brand GE Fanuc
  • Warranty 365 Days
  • Product Line GE Fanuc QuickPanel View Series
  • Supply Touch Screen Monitor Protective Film
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number IC754CKF15CTD IC754CSF15CTD IC754CSF15CTD-HK
Detailed
Advantages include:
• Choice of Monochrome, Color-STN, or Color-TFT display
• Microsoft Windows® CE operating system
• Expandable memory & Fieldbus cards*
• Compact Flash*
• UL Class 1 Div 2 (A, B, C, D), ATEX Class 1, Zone 2, CE Mark
• Functions from data collection and trending to system security and alarming
• Built-in web server for access to data, and panels using any standard browser*
• Communication over serial, Ethernet, and communication expansion cards*
• Multi-language support selectable by the operator when the system is online
• Migration of applications developed with QuickDesigner
• Extensive library of pre-configured animation objects
*Available on select models.
Specifications:
Brand: GE Fanuc
Display Version: TFT-Color LCD
Product Line: GE Fanuc QuickPanel View
Resolution: 1024 x 768 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 15" (Diagonal)
Indicators - LEDs: bi-color (pwr), tri-color (user)
Input Voltage: 12 VDC ±20% or 24 VDC ±20%