IC754VGF15CTD IC754VGF15CTD-JH IC754VGF15CTD-DF Touch Screen Monitor Protective Film
model
IC754VGF15CTD IC754VGF15CTD-JH IC754VGF15CTD-DF
  • Brand GE Fanuc
  • Model IC754VGF15CTD IC754VGF15CTD-JH IC754VGF15CTD-DF
  • Supply Parts QuickPanel View MMI Touch Screen Front Overlay
  • Display Size 15 inches
Detailed
GE Fanuc IC754VGF15CTD IC754VGF15CTD-JH IC754VGF15CTD-DF Front Overlay Touch Panel
GE Fanuc IC754VGF15CTD IC754VGF15CTD-JH IC754VGF15CTD-DF Touch Screen Panel Protective Film 15" QuickPanel View/Control is an all-in-one microcomputer designed for maximum flexibility. The design, based on an advanced XScale™ microprocessor, brings together a high-resolution touch-screen operator interface with a variety of I/O options. With many standard ports and expansion busses from which to choose, you can connect to most industrial equipment.
Specifications:
Brand: GE Fanuc
Input Voltage: 12 VDC ±20% or 24 VDC ±20%
Product Line: GE Fanuc QuickPanel View
Touchscreen: Resistive
Warranty: 1-Year Warranty
Display Element: Color-TFT LCD
Display Size: 15"
Front of Panel & Depth: 15.70” x 12.73” x 0.40”
Panel Cut-Out (W x H x D): 14.93” x 12.03” x 2.78”
Power: Less than 60W