EPX15T-XAGA-1 EPX15T-XALA-1 Touch Digitizer Glass Repair
model
EPX15T-XAGA-1 EPX15T-XALA-1
update time
Thu, 14 May 2026 05:58:56 GMT
  • Warranty 365 Days
  • Supply HMI Panel Glass
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number EPX15T-XAGA-1 EPX15T-XALA-1
  • Display Size 15"
  • Product Line Parker EPX PowerStation
Detailed
EPX15T-XAGA-1 EPX15T-XALA-1 Parker EPX PowerStation Touchscreen Replacement
Order each part separately is available
EPX15T-XAGA-1 EPX15T-XALA-1 Parker EPX PowerStation Touch Screen Glass Repair Replacement
Specifications:
Brand: VICPAS
Operating Humidity: 5-95% (non-condensing)
Display Resolution: 1024 x 768 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 15 inch
Display Type: Color TFT
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C