IPC10S-1C-X2H-DA3 IPC10S-1C-X2H-DA5 Touch Membrane Repair
group name
Other Parker Series
model
IPC10S-1C-X2H-DA3 IPC10S-1C-X2H-DA5
update time
Thu, 14 May 2026 04:38:57 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Brand VICPAS
  • Model IPC10S-1C-X2H-DA3 IPC10S-1C-X2H-DA5
  • Supply Parts Parker IPC PowerStation HMI Touch Glass
  • Product Line Parker IPC PowerStation
  • Display Size 10"
Detailed
Parker IPC10S-1C-X2H-DA3 IPC10S-1C-X2H-DA5 HMI Touch Screen Touch Digitizer
Parker IPC PowerStation IPC10S-1C-X2H-DA3 IPC10S-1C-X2H-DA5 Touch Screen for HMI repair replacement
Specifications:
Altitude: -200ft. to 10,000ft.
Resolution: 800 x 600 pixels
Warranty: 1-Year Warranty
Input Freq.: 10kHz max.
Minimum Pulse: 40μs
Supply Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temp.: -20℃~+60℃
Transport Temp.: −20 ... +60 °C
Operation Temp.: 0 ... +50 °C