IPC10S-1C-X2S-DA5 IPC10S-1C-X2S-NA3 HMI Touch Screen Replace
model
IPC10S-1C-X2S-DA5 IPC10S-1C-X2S-NA3
update time
Thu, 14 May 2026 04:39:43 GMT
  • Warranty 365 Days
  • Supply Touch Panel
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number IPC10S-1C-X2S-DA5 IPC10S-1C-X2S-NA3
  • Display Size 10"
  • Product Line Parker IPC PowerStation
Detailed
IPC10S-1C-X2S-DA5 IPC10S-1C-X2S-NA3 Parker IPC PowerStation Touch Digitizer Glass Repair
IPC10S-1C-X2S-DA5 IPC10S-1C-X2S-NA3 Parker IPC PowerStation HMI Panel Glass Repair Replacement
Specifications:
Brand: VICPAS
Operating Humidity: 5-95% (non-condensing)
Display Resolution: 800 x 600 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 10 inch
Display Type: Color TFT
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C