IPC17T-1C-X2S-NA5 IPC17T-1D-X2H-DA3 Touch Digitizer Glass Repair
group name
Other Parker Series
model
IPC17T-1C-X2S-NA5 IPC17T-1D-X2H-DA3
update time
Thu, 14 May 2026 05:52:35 GMT
Paramtents
  • Brand VICPAS
  • Warranty 365 Days
  • Supply HMI Panel Glass
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number IPC17T-1C-X2S-NA5 IPC17T-1D-X2H-DA3
  • Display Size 17"
  • Product Line Parker IPC PowerStation
Detailed
IPC17T-1C-X2S-NA5 IPC17T-1D-X2H-DA3 Parker IPC PowerStation Touchscreen Replacement
Order each part separately is available
IPC17T-1C-X2S-NA5 IPC17T-1D-X2H-DA3 Parker IPC PowerStation Touch Screen Glass Repair Replacement
Specifications:
Brand: VICPAS
Operating Humidity: 5-95% (non-condensing)
Display Resolution: 1280 x 1024 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 17 inch
Display Type: Color TFT
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C