IPC17T-1D-X4H-DA1 IPC17T-1D-X4H-NA3 Touch Membrane Repair
model
IPC17T-1D-X4H-DA1 IPC17T-1D-X4H-NA3
update time
Thu, 14 May 2026 05:52:27 GMT
  • Brand VICPAS
  • Model IPC17T-1D-X4H-DA1 IPC17T-1D-X4H-NA3
  • Supply Parts Parker IPC PowerStation HMI Touch Glass
  • Product Line Parker IPC PowerStation
  • Display Size 17"
Detailed
Parker IPC17T-1D-X4H-DA1 IPC17T-1D-X4H-NA3 HMI Touch Screen Touch Digitizer
Order each part separately is available
Parker IPC PowerStation IPC17T-1D-X4H-DA1 IPC17T-1D-X4H-NA3 Touch Screen for HMI repair replacement
Specifications:
Altitude: -200ft. to 10,000ft.
Resolution: 1280 x 1024 pixels
Warranty: 1-Year Warranty
Input Freq.: 10kHz max.
Minimum Pulse: 40μs
Supply Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temp.: -20℃~+60℃
Transport Temp.: −20 ... +60 °C
Operation Temp.: 0 ... +50 °C