G121S1-L02 Rev.C2 LCD Display Panel Replacement
group name
LCD Display
model
G121S1-L02 Rev.C2
Paramtents
  • Brand VICPAS
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model G121S1-L02 Rev.C2
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Size 12.1 inch
Detailed
G121S1-L02 Rev.C2 LCD Display Repair Replacement
G121S1-L02 Rev.C2 LCD Display
Specifications:
The table below describes the parameters of the G121S1-L02 Rev.C2 LCD Display Screen.
Part Number: G121S1-L02 Rev.C2
Product Line: LCD Display
Screen Diagonal: 12.1 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting Position: Vertical
Input Type: Touch Sscreen
Serial Interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C