G185XW01 V.1 LCD Screen Replacement Repair
group name
LCD Display
model
G185XW01 V.1
Paramtents
  • Brand AUO
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model G185XW01 V.1 LCD Display Screen
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Size 18.5 inch
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
AUO G185XW01 V.1 LCD Display Repair. 180 Days Warranty-Fully Tested-Factory Prices-Fast Shipping.
Detailed
AUO G185XW01 V.1 LCD Screen Repair Replacement
AUO G185XW01 V.1 LCD Display
Specifications:
The table below describes the parameters of the G185XW01 V.1 AUO LCD Screen.
Part Number: AUO G185XW01 V.1
Product Line: LCD Display
Screen Diagonal: 18.5 in
Warranty: 365 Days Warranty
Backlight: LED
Display Type: TFT color
Mounting Position: Vertical
Touchscreen: No
Interface: LVDS
Storage: -20 to 60°C