Koyo C-more Panels EA7-T15C-S Protective Film Touch Glass
model
EA7-T15C-S
Paramtents
  • Brand KOYO
  • Size 15 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Koyo C-more EA7 Series
  • Supply EA7-T15C-S Touch Screen Protective Film
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
Koyo C-more Operator Panel EA7 Series EA7-T15C-S Protective Film Touch Pad Replacement
Koyo C-more EA7 Series EA7-T15C-S Front Film Touch Screen Repair Replacement
VICPAS supply Koyo C-more EA7 Series EA7-T15C-S Protective Film and Touch Panel with 365 days warranty and support Urgent Worldwide Shipping. EA7-T15C-S Front Overlay Touch Screen 15-inch C-more color TFT touch panel (15.0 inch viewable screen), 64K colors, 1024 x 768 XGA screen resolution, 400 MHz CPU plus Graphic Accelerator chip, 24V DC (20.4-28.8 VDC operating range), NEMA 4/4X, IP-65 (when mounted correctly; for indoor use only), user replaceable backlight, 50,000 hour half- life. Built-in Ethernet and USB; supports Compact Flash.
EA7-T15C-S Touch Membrane Front Overlay Terminal Features
• 15.0" diagonal color TFT (Thin Film Transfer) LCD display with 64K colors
• Analog resistive (4026 X 4026) touch screen allowing unlimited touch areas
• 1024 x 768 pixel resolution
• 220 NITS display brightness
• 50,000 hour average backlight lifetime
Specifications:
Ambient temperature: 0°C (32°F) to 50°C (122°F)
Display Resolution: 1024 x 768 pixels
Model Number: EA7-T15C-S
Product Line: Koyo C-more EA7
Touch Size: 15"
Brand: KOYO
Display Type: TFT Color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20°C (-4°F) to 60°C (140°F)