KOYO EA7 EA7E-TW10CL-CW HMI Touch Panel Protective Film
group name
C-more EA7 Series
model
EA7E-TW10CL-CW
Paramtents
  • Brand KOYO
  • Size 10 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Koyo C-more EA7 Series
  • Supply EA7E-TW10CL-CW Front Overlay Touch Membrane
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
Koyo C-more Panels EA7 Series EA7E-TW10CL-CW Touch Panel Front Overlay Replacement
Order each part separately is available
Koyo C-more Operator Panels EA7 Series EA7E-TW10CL-CW Touch Screen Front Overlay Repair Replacement
• C-more EA7E-TW10CL-CW touch panel – 12" model
• C-more Programming Software, p/n EA-PGMSW
• C-more programming cable, USB or Ethernet
• 24 VDC switching power supply (min. 1.5A, switching) or the optional C-more AC Power Adapter
• Personal Computer - to run C-more programming software
• PLC communications cable (serial or Ethernet) to connect the C-more Touch Panel to your controller
Specifications:
Ambient temperature: 0°C (32°F) to 50°C (122°F)
Display Resolution: 800 x 600 pixels
Part Number: EA7E-TW10CL-CW
Touch Size: 10"
Brand: KOYO
Display Type: TFT Color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20°C (-4°F) to 60°C (140°F)