G121-01-1D G121-01-2D G121-01-3D G121-01-4D Touch Screen
group name
For Gunze Touch Screen Panel Glass Repair
model
G121-01-1D G121-01-2D G121-01-3D G121-01-4D
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 12.1 inch
  • Warranty 365 Days
  • Brand GUNZE
  • Supply Touch Screen Panel
  • Part Number G121-01-1D G121-01-2D G121-01-3D G121-01-4D
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
G121-01-1D G121-01-2D G121-01-3D G121-01-4D GUNZE 8-Wire HMI Panel Glass Repair
G121-01-1D G121-01-2D G121-01-3D G121-01-4D GUNZE Touch Screen Panel Glass Replacement
VICPAS supplies GUNZE G121-01-1D G121-01-2D G121-01-3D G121-01-4D touch panel glass with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. We offer Gunze Touch displays in sizes ranging from 5.7” to 22”, all of which can be operated by stylus, finger or gloves. The 8-wire G121-01-1D G121-01-2D G121-01-3D G121-01-4D touch screens provide excellent performance in accuracy, and sensitivity and give reliable operation, making these industrial touch screens a perfect addition to any digital display or collection.
Specifications:
Touch Size: 12.1 inches
Life Time: 10~35 million touches
Operation Temperature: -30℃~+70℃
Storage Temperature: -40℃~+80℃
Transmittance: ≥ 80 ± 5%, light transmission