IC754CGL12CTD-EE IC754CSF12CTD IC754CSF12CTD-HK Protective Film Touch Screen Panel
model
IC754CGL12CTD-EE IC754CSF12CTD IC754CSF12CTD-HK
Paramtents
  • Brand GE Fanuc
  • Warranty 365 Days
  • Product Line GE Fanuc QuickPanel View Series
  • Supply GE Fanuc QuickPanel View Touch Panel Front Overlay
  • Part Number IC754CGL12CTD-EE IC754CSF12CTD IC754CSF12CTD-HK
  • Shipping 2-4 workdays
  • Display Size 12 inches
Detailed
GE Fanuc IC754CGL12CTD-EE IC754CSF12CTD IC754CSF12CTD-HK Protective Film Touch Digitizer Glass
Order each part separately is available
VICPAS supplies GE Fanuc QuickPanel View Series IC754CGL12CTD-EE IC754CSF12CTD IC754CSF12CTD-HK Protective Film and Touch Panel with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. The IC754CGL12CTD-EE IC754CSF12CTD IC754CSF12CTD-HK Touch Digitizer Front Overlay QuickPanel View has an integrated flat-panel display providing either color or monochrome, depending on model. The color model, IC754VxI12CTD, incorporates a backlit, 12.1" diagonal display employing active TFT technology. The monochrome model, IC754VxI10MTD, incorporates a backlit, 10.4" diagonal display employing passive technology.
10”& 12”QuickPanel View/Control
Specifications:
Display Size: 12" (Diagonal)
Lifecycle Status: Active
Input Voltage: 10.8 to 30.0 VDC
Product Line: GE Fanuc QuickPanel View
Touchscreen: Resistive
Brand: GE Fanuc
Display Type: Color-TFT LCD
Indicators - LEDs: bi-color (pwr), tri-color (user)
Power: Less than 48W