HPX10S-XAAA-2-3 HPX10S-XAAA-4-3 HMI Touch Screen Replace
group name
Other Parker Series
model
HPX10S-XAAA-2-3 HPX10S-XAAA-4-3
update time
Thu, 14 May 2026 05:58:56 GMT
Paramtents
  • Brand VICPAS
  • Warranty 365 Days
  • Supply Touch Panel
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number HPX10S-XAAA-2-3 HPX10S-XAAA-4-3
  • Display Size 10"
  • Product Line Parker HPX PowerStation
Detailed
HPX10S-XAAA-2-3 HPX10S-XAAA-4-3 Parker HPX PowerStation Touch Digitizer Glass Repair
Order each part separately is available
HPX10S-XAAA-2-3 HPX10S-XAAA-4-3 Parker HPX PowerStation HMI Panel Glass Repair Replacement
Specifications:
Brand: VICPAS
Operating Humidity: 5-95% (non-condensing)
Display Resolution: 800 x 600 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 10 inch
Display Type: Color TFT
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C