HPX17A-XAAA-4-3 HPX17T-XAAA-2-3 Touch Digitizer Glass Repair
model
HPX17A-XAAA-4-3 HPX17T-XAAA-2-3
update time
Thu, 14 May 2026 04:38:57 GMT
  • Warranty 365 Days
  • Supply HMI Panel Glass
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part Number HPX17A-XAAA-4-3 HPX17T-XAAA-2-3
  • Display Size 17"
  • Product Line Parker HPX PowerStation
Detailed
HPX17A-XAAA-4-3 HPX17T-XAAA-2-3 Parker HPX PowerStation Touchscreen Replacement
Order each part separately is available
HPX17A-XAAA-4-3 HPX17T-XAAA-2-3 Parker HPX PowerStation Touch Screen Glass Repair Replacement
Specifications:
Brand: VICPAS
Operating Humidity: 5-95% (non-condensing)
Display Resolution: 1280 x 1024 pixels
Warranty: 12 Months Warranty
Display Size: 17 inch
Display Type: Color TFT
Touchscreen: Resistive, analog
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C