B&R 5MP7121.034F-000 Membrane Keypad
group name
Mobile Panel
model
5MP7121.034F-000
Paramtents
  • Brand B&R
  • Size 3.4 inch
  • Model B&R Mobile Panel 7100 5MP7121.034F-000
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
Detailed
B&R Mobile Panel 7100 5MP7121.034F-000 Membrane Keypad Repair
Order each part separately is available
Mobile Panel 7100 5MP7121.034F-000 Membrane Keypad Switch
Control and display panel
• Membrane keys with mechanical pressure point
• 4 (on MP40) or 7 (on MP50) LED status indicators
• Buzzer
5MP7121.034F-000 Electronics
• CPU Intel PXA270/416 MHz
• Memory expansion:
° SDRAM: 256 MB
° FLASH: 128 MB
Specifications:
Part Number : 5MP7121.034F-000
Product Line: Mobile Panel 7100
Screen diagonal: 3.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Keypad
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C