B&R 5MP7151.101E-001 Membrane Keypad
B&R 5MP7151.101E-001 Membrane KeypadB&R 5MP7151.101E-001 Membrane Keypad
model
5MP7151.101E-001
update time
Thu, 14 May 2026 00:07:18 GMT
Paramtents
  • Brand B&R
  • Size 10.1 inch
  • Model B&R Mobile Panel 7100 5MP7151.101E-001
Detailed
B&R Mobile Panel 7100 5MP7151.101E-001 Touch Screen Panel Membrane Keypad Repair
Mobile Panel 7100 5MP7151.101E-001 Touch Screen Panel Membrane Keypad Switch
Control and display panel
• Membrane keys with mechanical pressure point
• 4 (on MP40) or 7 (on MP50) LED status indicators
• Buzzer
5MP7151.101E-001 Electronics
• CPU Intel PXA270/416 MHz
• Memory expansion:
° SDRAM: 256 MB
° FLASH: 128 MB
Specifications:
Part Number : 5MP7151.101E-001
Product Line: Mobile Panel 7100
Screen diagonal: 10.1 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C