Koyo C-more EA9 Series EA9-T10WCL Overlay Touch Membrane
model
EA9-T10WCL
Paramtents
  • Brand KOYO
  • Size 10 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Koyo C-more EA9 Series
  • Supply EA9-T10WC Touch Screen Monitor and Protective Film
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
Koyo C-more EA9 Series EA9-T10WCL Touch Screen Front Overlay Replacement Repair
Order each part separately is available
Koyo C-more EA9 Series EA9-T10WCL Touch Screen Protective Film Repair Replacement
To replace an EZTouch:
1) Remove it from its mounting cutout.
Specifications:
Brand: KOYO
LCD Panel Dot Pitch: 0.218 mm x 0.209 mm
Resolution: 1024 x 600 pixels (VGA)
Warranty: 12 Months Warranty
Ambient temperature: 10 to 90% RH
Display Type: TFT color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20 to 60 °C (-4 to 140 °F)
Touch Size: 10.1"