Koyo EA9 EA9-T15CL Touch Screen Front Overlay Repair
model
EA9-T15CL
Paramtents
  • Brand KOYO
  • Size 15 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Koyo Touch Panels EA9 Series
  • Supply EA9-T15CL Touch Digitizer Glass Front Overlay
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
Koyo C-more EA9 EA9-T15CL HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement
Order each part separately is available
Koyo EA9 EA9-T15CL Touch Screen Front Overlay Repair Replacement
• Analog touch screen (no touch cell boundaries)
• Overlapping active devices on the EA9-T15CL touch screen
• 65,536 colors for enhanced graphics
• Screen resolutions up to 320 X 240 pixels
• Built-in project simulation; test on PC while developing
• Programming via USB or Ethernet (Ethernet available on full feature units only.)
• Optional AC/DC power adapter (EA-AC)
• User replaceable bulbs and bezels on EA9-T15CL Front Overlay Touch Screen 8" panels
• Animation of bitmaps and objects
• PID face plate, trending, alarming and a recipe database
• Select unique background screens for each created screen
• Trend Data logging
• Internet Remote Access
• Built-in FTP client/server, E-mail client, and Web server
• Audio output port - stereo, requires amplifier and speaker(s)
Specifications:
Ambient Temperature: 0°C (32°F) to 50°C (122°F)
Brand: KOYO
Display Brightness: 280 cd/m2 (NITS)
Product Line: Koyo EA9
Touch Size: 15"
Display Colors: 65,536 Colors
Display Type: TFT Color
Power supply: 24 V DC