Koyo C-more Panels EA9-T15CL-R Touch Glass Protective Film
model
EA9-T15CL-R
Paramtents
  • Brand KOYO
  • Size 15 inch
  • 10.4 inch 365 Days
  • Product Line Koyo C-more EA9 Series
  • Supply EA9-T15CL-R Touch Screen Protective Film
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
Koyo C-more Touch Panel EA9 Series EA9-T15CL-R Protective Film Touch Pad Replacement
Koyo C-more EA9 Series EA9-T15CL-R Front Film Touch Screen Repair Replacement
Koyo EA9 Series EA9-T15CL-R Front Overlay Touch Membrane Terminal Features
• 5.7" diagonal color TFT (Thin Film Transistor) LCD display with 64K colors
• 320 x 240 pixel resolution
• 280 NITS display brightness
• 50,000 hour average backlight lifetime, user replaceable
• Analog resistive (1024 X 1024) touch screen allowing unlimited touch areas
• USB port B (program/download) and USB port A (USB device options)
• Ethernet 10/100 Base-T port (program/download & PLC comm)
• Remote Internet Access
• Serial PLC interface (RS-232/422/485)
• CompactFlash card slot, built-in
• 24 VDC powered, 110 VAC power adapter (optional)
• Audio Line Out, stereo - requires amplifier and speaker(s)
• 10 MByte project memory
• Data logging
• 0 to 50°C (32 to 122°F) operating temperature range
• NEMA 4/4X, IP65 compliant when mounted correctly, indoor use only
• Slim design save panel space
• UL, cUL & CE agency approvals
• 2-year warranty from date of purchase
VICPAS supply Koyo C-more EA9 Series EA9-T15CL-R Protective Film and Touch Panel with 365 days warranty and support Urgent Worldwide Shipping. C-more EA9 series EA9-T15CL-R Front Overlay Touch Digitizer interface panel, 6-inch color TFT (5.7 inch viewable screen), 64K colors, 320 x 240 pixel QVGA screen resolution, 800MHz CPU, 12-24 VDC powered, NEMA 4/4X, IP65 (when mounted correctly; for indoor use only), non-replaceable LED backlight. Includes (3) serial ports, USB 2.0 Type A and B ports and Ethernet port; supports SD memory card. Compatible with EA9-PGMSW programming software version 5.0 or later.
Specifications:
Ambient temperature: 0°C (32°F) to 50°C (122°F)
Display Resolution: 1024 x 768 pixels
Model Number: EA9-T15CL-R
Product Line: Koyo C-more EA9
Touch Size: 15"
Brand: KOYO
Display Type: TFT Color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20°C (-4°F) to 60°C (140°F)