Koyo C-more EA9 Series EA9-T12CL Touch Digitizer Overlay
model
EA9-T12CL
Paramtents
  • Touch screen tapes Resistance touch screen
  • Size 12 inch
  • Product Line Koyo C-more EA9 Series
  • Supply EA9-T12CL Touch Screen Monitor Protective Film
Detailed
Koyo C-more EA9 Series EA9-T12CL Touch Screen Front Overlay Replacement Repair
Koyo C-more Touch Panels EA9 Series EA9-T12CL Touch Screen Protective Film Repair Replacement
To replace an EZTouch:
1) Remove it from its mounting cutout.
Specifications:
Brand: KOYO
LCD Panel Dot Pitch: 0.3075 mm x 0.3075 mm
Resolution: 800 x 600 pixels (VGA)
Warranty: 12 Months Warranty
Ambient temperature: 10 to 90% RH
Display Type: TFT color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20 to 60 °C (-4 to 140 °F)
Touch Size: 12"