5MP7251.101P-000 Membrane Keypad MMI Touch Screen
group name
Mobile Panel
model
5MP7251.101P-000
Paramtents
  • Brand B&R
  • Size 10.1 inch
  • Model B&R Mobile Panel 7200 5MP7251.101P-000
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
Detailed
B&R Mobile Panel 7200 5MP7251.101P-000 Touch Screen Panel Membrane Keypad Repair
Order each part separately is available
Mobile Panel 7200 5MP7251.101P-000 Touch Screen Panel Membrane Keypad Switch
Ergonomics
• Functional multigrip
• Rounded housing
• Desktop operation
• Wall mount operation
• Easy-to-read display
5MP7251.101P-000 uses a projected capacitive multi-touch screen.
• The 5MP7251.101P-000 MMI Touch Screen is not permitted to be exposed to continuous sunlight.
Mobile Panel 7251 - Membrane keypad
How keys/LEDs are assigned depends on how they will be used by the customer.
Specifications:
Part Number: 5MP7251.101P-000
Product Line: Mobile Panel 7200
Screen Diagonal: 10.1 in
Warranty: 365 Days Warranty
Display Colors: 16.7 million
Display Type: TFT color
Display Resolution: WXGA, 1280 x 800 px
Backlight Brightness: 400 cd/m²
Touch Screen: Projected capacitive
Storage Temp.: -25 to 70°C